Obszywanie wykładzin

Piękno tkwi w detalach

Jeśli chcesz cieszyć się piękną podłogą w swojej przestrzeni, nie wystarczy jedynie wybór odpowiedniej wykładziny lub chodnika. Sekret tkwi także w odpowiednim ich wymierzeniu, przygotowaniu oraz profesjonalnym montażu. Jeśli chcesz zmaksymalizować trwałość swojej nowej wykładziny lub chodnika, a także uzyskać optymalny efekt estetyczny, warto skorzystać z naszej oferty obszywania.

Usługa ta polega na zabezpieczeniu boków produktu przed strzępieniem się i pruciem. Nasi specjaliści wykonując obszycia używają wysokiej jakości nici lub taśm wykończeniowych, w wybranym przez klienta kolorze. Zabieg ten nie tylko wpływa na trwałość Twojego pokrycia podłogowego, ale poprawia także jego estetykę. Solidnie wykończone boki i rogi robią lepsze wrażenie niż surowo przycięte krawędzie.

Wykonanie wykończeń zlecić można w sklepach stacjonarnych KOMFORT. O koszt usługi należy pytać w poszczególnych salonach.

Kupując wykładziny przez internet, możesz zamówić do nich usługę obszywania nićmi zbliżonymi kolorystycznie do wybranej wykładziny, ściegiem overlockowym (w cenie 5,99 zł za metr bieżący).

Poniżej przedstawiamy typy obszyć i wykaz dostępnych materiałów.

1. Obszywanie nicią

Najpopularniejszy typ obszycia wykładzin dywanowych, gwarantujący precyzyjny i estetyczny efekt wykończeniowy.

Nici ozdobne - ścieg overlock – Szeroka gama kolorystyczna nici daje możliwość dopasowania do wybranej wykładziny lub tworzenia niezliczonych, niestandardowych kompozycji. 

Skład: 100% polipropylen

2. Obszywanie taśmą (bordiura)

Ciekawą alternatywną dla obszywania nicią jest bordiura czyli szeroka taśma ozdobna. Służy ona do zabezpieczenia obrzeży chodnika lub wykładziny i dodatkowo pozwala uzyskać estetyczny i ciekawy efekt wykończeniowy. W naszej ofercie znajdziecie między innymi: taśmy skóropodobne, welurowe oraz bawełniane.

Taśma ozdobna Casablanca – imitująca plusz, delikatna i aksamitna w dotyku tkanina. To doskonałe i trwałe wykończenie dywanów i wykładzin do pokoików dziecięcych i salonów. Dzięki niezwykłym walorom estetycznym obszycie tego typu wywołuje wrażenie przytulności.


Skład:
100% poliester

Taśma ozdobna bawełniana – wykonane z naturalnej bawełny wykończenie bezszwowe, klejone bezpośrednio do wykładziny. Istnieją dwa sposoby klejenia bezszwowego: z zakładką o szerokości 1 cm oraz z tak zwanym „niewidocznym brzegiem”.

Skład: 100% bawełna

Taśma ozdobna lamówka – staranne wykończenie brzegów przyszywane do wykładziny nićmi o tym samym kolorze. Trwałe włókna o charakterystycznym splocie i delikatnym połysku dają elegancki i harmonijny efekt.


Skład:
100% polipropylen

Taśma ozdobna Tara – wysokiej jakości, delikatna tkanina przypominająca strukturą zamsz. Dzięki niezwykłej miękkości i walorom estetycznym sprawdzi się w przytulnych i ciepłych wnętrzach w typie klasycznym, glamour czy vintage.


Skład:
100% poliester (warstwa wierzchnia), 15% nylon (spód)

Taśma ozdobna Everest – odporna na blaknięcie, praktyczna tkanina o strukturze drobnej plecionki. Charakterystyczny dla niej efekt delikatnego wytarcia materiału gwarantuje stonowane i estetyczne wykończenie.


Skład:
100% poliester

Skóra naturalna – eleganckie wykończenie o niepowtarzalnej i niejednolitej strukturze. Stworzone z myślą o nowoczesnych aranżacjach, wybieranych przez najbardziej wymagających użytkowników wnętrz.

Skład: 100% skóra